Yükleniyor
HAKKINDA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi biri Haziran ve diğeri Aralık ayı olmak üzere yılda iki defa elektronik olarak yayımlanan uluslararası hakemli bir dergidir. Bu dergi Açık Erişimi sağlama politikası benimsemektedir (BOAI). Yayımlanan sayılar bu politikaya uygun olarak açık erişime sunulmaktadır. 

Dergi 2000 yılında özel bir sayı ile yayımlanmaya başlamış olup, 2001 yılı ile birlikte her yıl düzenli olarak iki sayıyı yayımlamış bulunmaktadır.  Dergi 2006 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün 125. doğum yıl dönümünü anmak amacı ile bir özel sayı da yayımlamıştır. Dergi, ULAKBİM’in 16.01.2004 tarihli kararı ile 2002 yılı Haziran sayısı ile TÜBİTAK-ULAKBİM Sosyal Bilimler Veri Tabanı tarafından taranmaya başlamıştır. 18 Nisan 2008 tarihinden itibaren International Bibliography of the Social Sciences (IBSS), Aralık 2011 tarihinden geçerli EBSCO  uluslararası alan indeksi ve  ASOS Index tarafından taranmaktadır. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi genel olarak sosyal bilimlerin Ekonomi, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Tarih, Türk Dili, Edebiyat, Karşılaştırmalı Edebiyat alanlarında gelen bilimsel yazıları yayımlamaktadır. Ön değerlemeyi geçen yazılar en az iki hakem tarafından incelenir.

Derginin İmtiyaz Sahibi: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Adına Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü

Prof. Dr. Mesut ERŞAN

Editör

Prof. Dr. Mesut ERŞAN

Editör Yardımcıları

Doç. Dr. Behçet Yalın ÖZKARA

Doç. Dr. Musa KILIÇ

Sorumlu Müdür

Doç. Dr. Behçet Yalın ÖZKARA

Yayına Hazırlık

 

Selçuk AKALIN - Mediha TOPCU

Dergi Sekreteri

Mediha TOPCU