Yükleniyor

          DUYURULAR

          14-12-2012
          Özel Sayı için Tıklayınız

HAKKINDA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi biri Haziran ve diğeri Aralık ayı olmak üzere yılda iki defa yayımlanan uluslararası hakemli bir dergidir. Bu dergi Açık Erişimi sağlama politikası benimsemektedir (BOAI). Yayımlanan sayılar bu politikaya uygun olarak açık erişime sunulmaktadır. 

Dergi 2000 yılında özel bir sayı ile yayımlanmaya başlamış olup, 2001 yılı ile birlikte her yıl düzenli olarak iki sayıyı yayımlamış bulunmaktadır.  Dergi 2006 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün 125. doğum yıl dönümünü anmak amacı ile bir özel sayı da yayımlamıştır. Dergi, ULAKBİM’in 16.01.2004 tarihli kararı ile 2002 yılı Haziran sayısı ile TÜBİTAK-ULAKBİM Sosyal Bilimler Veri Tabanı tarafından taranmaya başlamıştır. 18 Nisan 2008 tarihinden itibaren International Bibliography of the Social Sciences (IBSS), Aralık 2011 tarihinden geçerli EBSCO  uluslararası alan indeksi ve  ASOS Index tarafından taranmaktadır. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi genel olarak sosyal bilimlerin Ekonomi, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Tarih, Türk Dili, Edebiyat, Karşılaştırmalı Edebiyat alanlarında gelen bilimsel yazıları yayımlamaktadır. Ön değerlemeyi geçen yazılar en az iki hakem tarafından incelenir.

Derginin Sahibi: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Adına Rektör
Prof. Dr. Hasan Gönen

Editör

Prof. Dr. Hasan Hüseyin Adalıoğlu

Editör Yardımcıları

Doç.Dr. Adnan Adıgüzel

Yrd. Doç. Dr. Halil Semih Kimzan

Sorumlu Müdür

Yrd. Doç. Dr. Halil Semih Kimzan

Araştırma Görevlileri

   

    Aylin Cesur    

Dergi Sekreteri

Figen Baba